Január 2016

Besiedka s ujom poľovníkom

22. 1. našu škôlku navštívil ujo poľovník, ktorý prišiel deťom porozprávať o lesných zvieratkách a priblížil im život lesných obyvateľov v zimnom období. Deti sa o zvieratkách dozvedeli mnoho zaujímavých poznatkov, a to nielen prostredníctvom rozprávania, no zvieratká mohli vidieť v knihách, taktiež mohli vidieť trofeje a jelenie parohy. Našich škôlkarov upútali vábničky, dokonca sa oboznámili aj s jelením ručadlom. Deti mali možnosť vyskúšať si trúbenie ako naozajstní poľovníci. Okrem iného sa tiež dozvedeli, ako sa poľovníci starajú o lesné zvieratká v zime, stavajú pre nich kŕmidlá, do ktorých im pravidelne nosia seno a inú obživu. Naši maličkí si takéto kŕmidlo v jeho zmenšenej podobe mohli taktiež pozrieť a zahrať sa s ním. Z rozprávania príhod uja poľovníka sa deti dozvedeli, ako sa majú zachovať v prípade stretu s divou zverou a mnoho ďalších zaujímavostí a príbehov. Stretnutie ukončili poľovníckym pozdravom Lovu zdar!

Mgr. Katarína Červeňová