Máj 2015

Deň matiek

Pri príležitosti Dňa matiek sa v našej materskej škole dňa 15.5.2015 uskutočnila slávnostná besiedka.

Aj tento rok sme pre naše mamičky uvili bohatú kytičku z básní, piesní a tančekov. Takto sme sa chceli poďakovať našim mamám za ich starostlivosť a lásku. Po vystúpení každé dieťa obdarilo svoju mamu milým darčekom. Nezabudli sme ani na malé sladké občerstvenie.

A. Suľová

Výlet do Oravskej Lesnej

Na 20. máj 2015 sa naši škôlkári veľmi tešili, pretože v tento deň sa uskutočnil výlet do Oravskej Lesnej, kde sme sa previezli na vláčiku Oravskej lesnej železnice Tanečník. Výlet bol pre deti veľmi zaujímavý, koľajnice viedli prekrásnou prírodou, kde sme sa na chvíľu preniesli aj do sveta rozprávok. Železničnú trať lemovali rozprávkové postavičky ako Červená Čiapočka a vlk, ježibaba s medovníkovým domčekom, trojhlavý drak, princezná a pod. Deti sa mali na čo pozerať a čo obdivovať, takže sme si ani neuvedomili ako nám cesta rýchlo ubehla a museli sme sa vrátiť späť.

Mgr. M. Suroviaková

Hasiči v škole

Dňa 29.5.2015 navštívili našu školu hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru z Dlhej nad Oravou, aby oboznámili deti s technikou, ktorú pri svojej práci používajú.

Deti sa na toto stretnutie veľmi tešili a už od rána postávali pri okne a sledovali, kto prvý uvidí prichádzať hasičské auto.

Ukážka bola veľmi zaujímavá a poučná. Hasiči predviedli výzbroj a výstroj, ktorú používajú pri zásahoch,deti si mohli sami vyskúšať zapájanie prúdnic na hadice, vyskúšať hasičské prilby a v závere ( čo bol pre nich najväčším zážitok) sa mohli previezť na hasičskom aute po areály školy.

Mgr. M. Suroviaková