Marec 2015

Návšteva detí 1.triedy ZŠ v MŠ

Dňa: 19.03.2015 navštívili deti 1. triedy ZŠ materskú školu. Naše deti privítali školákov peknou piesňou a zahrali im rozprávku: “O Červenej Čiapočke.“ Prváci nám ukázali, čo sa už naučili a nebolo toho málo. Nakoniec sa deti spolu zahrali na kuchárov, stavbárov, bádateľov a zaspomínali si na časy ktoré prežili v materskej škole. Spoločne sme sa dohodli, že sa zasa stretneme v ZŠ.

Terézia Meľová

Marec - mesiac knihy

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Ako sme si mesiac knihy pripomenuli v našej MŠ? Deti spoločne navštívili knižnicu v ZŠ, kde sa dozvedeli ako sú knihy rozdelené podľa žánru, knihy si prelistovali, boli oboznámené ako sa majú o knihy starať, pripomenuli sme význam a hodnotu kníh. V MŠ si deti vyrábali leporelá maľovaním, kreslením a lepením na rôzne témy, ilustrovali známe rozprávky, či vyrábali záložky. Deti mali možnosť priniesť si svoju obľúbenú knihu a porozprávať o nej aj ostatným deťom. Kniha, najväčší priateľ človeka patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých.

Terézia Meľová