December 2014

Návšteva divadelného predstavenia ¬„Žabia princezná“

Pekným darčekom v predvianočnom období pre deti bolo divadelné predstavenie¬ „Žabia princezná“, ktoré zahrali herci Divadla „Portál“ z Prešova 4. decembra 2014. Deti v kultúrnom dome veľmi spontánne reagovali na pohybové kreácie princa a žaby Eleonóry i ostatných rozprávkových bytostí. V tomto predstavení deti pomáhali princovi riešiť tri hádanky, ktoré mu dala žaba. Nakoniec princ žabu bozkom vyslobodil a stala sa z nej opäť krásna, ale i múdra princezná.

Bc. Marta Strapcová

Prišiel Mikuláš, prišiel medzi nás...

Dňa 5.12.2014 v piatok dopoludnia sa deti veľmi tešili na príchod sv. Mikuláša a Anjela. Privítali ho spoločne všetky deti materskej školy piesňou „Mikuláš“ a básňou „Čistím ,čistím čižmičky“. Potom sa deťom prihovoril aj Anjel. Veľmi zaujímavo deťom porozprával o živote a sv. Mikuláša a vyzval deti ku konaniu dobrých skutkov. Stretnutie spestril hrou na gitare a spevom piesne „Už sa svätý Mikuláško na vandrovku chystá...“. Potom obdaroval všetky deti balíčkami plnými sladkostí a hračkami . Deťom sľúbil, že sa o rok zase stretnú.

Vianočná besiedka

V stredu 17.12.2014 v priestoroch MŠ sa uskutočnila „Vianočná besiedka“ pre rodičov a starých rodičov detí . Pani učiteľky pripravili so svojimi deťmi literárno - hudobné pásmo z vianočných piesní , básní a vinšov . Deti neskôr aj zatancovali tančeky s lampášikmi podľa CD „Vianoce s nami“ - „Do hory do lesa“ a „ Pastieri, hore vstaňte“. Po skončení programu deti obdarovali svojich rodičov vianočným pozdravom „Anjelik“a zaspievali si spolu s rodičmi pieseň „Tichá noc“. Na konci besiedky pani učiteľky obdarovali deti sladkou odmenou.