Jún 2014

Návšteva u seniorov

Tak ako po minulé roky, aj teraz nás veľmi potešilo pozvanie od našich seniorov na už tradične netradičnú návštevu spojenú s pestrým programom a veselou náladou.

Dňa 2.6.2014 sme teda s ich pozvaním navštívili areál Agrodružstva v Dlhej nad Oravou. A hoci nám počasie veľmi nešlo v ústrety, všetko sme s našimi malými škôlkarmi stihli. Aj sme sa na koníkoch povozili, seniorom pesničky zaspievali, básničky zarecitovali, dokonca aj na ihrisku sa vyšantili. Ani kvapôčky dažďa nám v našom programe neprekážali. Seniori nás nakoniec odmenili potleskom, úsmevom, milým slovom a ešte aj bohatým občerstvením. Snáď sme sa im aspoň trošku našimi vystúpeniami takto odvďačili.

Veru, takéto návštevy sa nám veľmi páčia, kde vládne radosť a dobrá nálada. Vďačne prijmeme vaše pozvanie aj o rok, milí seniori!

kolektív učiteliek MŠ

Bol sychravý, daždivý deň 2. jún 2014. V tento deň sme boli pozvaní na vzácnu návštevu k naši starkým, starkám, babkám a dedkom – našim seniorom, ktorí pod vedením p. Vlasty Hucíkovej zabezpečili aj to, aby naša návšteva mohla začať hneď ráno na Agrodružstve jazdou na koníkoch. Boli sme si pozrieť aj ostatné hospodárske zvieratá ako kravy a teliatka, oboznámili sme sa so spracovaním mlieka návštevou zariadenia, kde sa vyrábajú mliečne výrobky ako korbáčiky, syry a parenice. Potom naše kroky viedli na ihrisko kde nám naši seniori pripravili príjemné a bohaté občerstvenie a sladké maškrty, za čo sme sa im poďakovali peknými básničkami a pesničkami. Aj napriek nepriaznivému počasiu sme spolu prežili veľmi príjemný deň a už sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie. Ďakujeme.

Anna Suľová

Výlet na Oravský hrad

„ Hurá, ide sa na výlet!“ Takto sa tešili naši škôlkari na rozprávkový Oravský hrad, ktorý sme spoločne aj s niekoľkými rodičmi navštívili dňa 3.júna 2014.

Aj keď nám v tento deň počasie veľmi neprialo, bolo upršané a sychravé, nič nás neodradilo od dobrej nálady a odhodlania výlet zrealizovať. Do Oravského Podzámku sme cestovali vlakom. Cesta rýchlo ubehla a pre niektoré deti bola skutočným zážitkom.

Hneď pri vstupe do hradu sme počuli hrať orientálnu hudbu, ktorá vytvorila tú správnu atmosféru a ani sme sa nenazdali, ocitli sme sa s deťmi priamo v Oriente, v rozprávkach Tisíc a jednej noci. Celou rozprávkovou cestou nás sprevádzala krásna Jasmína z rozprávky O Aladinovi a jeho čarovnej lampe. Potom sme prešli ku Alibabovi a lúpežníkom a tiež ku Koníkovi z ebenového dreva. V každej rozprávke po správnom vyriešení hádanky sme dostali odmenu – náramok, hviezdičku a zlatú mincu, ktoré nám pomohli vyslobodiť zo zajatia princeznú Šeherezádu, za čo sme od nej dostali sladkú odmenu.

Rozprávková cesta po Oravskom hrade sa skončila a my sme sa museli rozlúčiť. Plní zážitkov a dojmov aj keď trochu unavení sme sa vrátili do materskej školy. Bol to pekný výlet na ktorý budeme dlho spomínať.

Mgr. Marta Suroviaková

Medzinárodný deň detí

Nech láska a šťastie Vás sprevádza svetom, nech Váš úsmev podobá sa kvetom, nech splní sa Vám aj ten najtajnejší sen, to Vám prajeme na Váš krásny deň. Týmto prianím sa začala oslava MDD v našej MŠ dňa: 30. mája 2014. Keďže nám počasie neprialo, pripravili sme rôzne športové a zábavné disciplíny v MŠ. Deti súťažili v triafaní na cieľ, zmerali si silu v preťahovaní si lanom, v chodením na chodúľoch a za odvahu a šikovnosť boli priebežne odmeňovaní sladkosťami. Na záver čakala pre všetky deti veľká sladká odmena.

Deň rodiny

Tento sviatok môže mať motto: “Aby deti otcov mali, aby mali mamy!“ Sviatok rodiny sa neoslavuje v každom meste, či obci a nie je ani v kalendári. No v našej obci sa už stáva peknou tradíciou. Dňa 22. 6. 2014 patril verejnej oslave rodiny. Nedeľné popoludnie spríjemnili svojim vystúpením aj naši škôlkari, za ktoré boli odmenení potleskom a sladkou odmenou.

Rozlúčka s predškolákmi

26. jún bol pre nás radostný, ale aj trochu smutný. Veď sme sa lúčili s našimi predškolákmi, z ktorých už od septembra budú veľkí školáci. Prežili sme spolu veľa krásnych chvíľ a máme na čo spomínať. Deti dostali krásne darčeky a osvedčenia o tom, že sú už pripravení na vstup do základnej školy.Pri rozlúčke nechýbali ani rodičia, s ktorými sa predškoláci rozlúčili kyticou básní, piesní i veselým tančekom. Atmosféru slávnosti dotvorila výzdoba a na stole nechýbala ani torta.