Apríl 2014

Bábkové predstavenie

Najprv sme sa hrali na bábkohercov my – deti a začiatkom apríla, presne 9.4.2014 nám divadielko prišla zahrať skutočná teta bábkoherečka. Postavila si kulisy, všetci sme si pekne posadali do radov, tak ako v naozajstnom divadle a predstavenie sa začalo. Hrala nám rozprávku „Ako si medvedík hľadal kamarátov.“ Divadielko sledovali spolu s nami aj naši kamaráti – deti z materskej školy z Hornej Lehoty a zo Sedliackej Dubovej. Po ukončení predstavenia sme si spoločne zaspievali piesne a zahrali sme sa rôzne hry.
Anna Suľová

Beseda s poľovníkom

Mesiac apríl je mesiacom lesov a preto sme si do materskej školy dňa 25.4.2014 pozvali poľovníka, ktorý deťom priniesol svoje trofeje – parožie jeleňov, srncov a veľkého vypreparovaného vlka. Chlapcov zaujala aj poľovnícka zbraň a ďalekohľad. Ujo poľovník deťom porozprával, že jeho najdôležitejšou prácou je starať sa o zvieratá, hlavne v zimnom období, (aby mali zásoby potravy) a nie ich loviť. Vysvetli deťom ako sa majú v lese správať a prečo je les pre ľudí tak veľmi dôležitý.
Terézia Meľová