Marec 2014

Súťaž – „Najlepší bábkoherec“

Na konci mesiaca marca sme si v našej materskej škole zasúťažili. No nebola to len taká obyčajná súťaž. Na jeden deň sa z detí stali bábkoherci.

Pani učiteľka vypísala súťaž už na začiatku marca, aby mali deti aj spolu s  rodičmi dostatok času na dôkladnú prípravu, (deti na naučenie sa poézie, alebo prózy, mamičky a ockovia na vymyslenie a spoločné vytvorenie bábky). Všetky deti sa svedomito pripravili, čo sa prejavilo v samotnom prezentovaní ich úsilia. Deti 1. triedy súťažili v prednese poézie a deti 2. triedy samostatne prezentovali poéziu aj prózu, ktorú doplnili pohybom bábky. Tí najlepší boli odmenení krásnym diplomom, maľovankami a puzzlami.
Anna Suľová

Marec mesiac knihy – návšteva školskej knižnice

Mesiac marec si spájame nie len s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Kniha je oddávna neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Sprevádza nás na každom kroku. Poskytuje nám okrem informácií a vedomosti aj zábavu, rozptýlenie a oddych.

Ako sme prežili mesiac knihy my, škôlkari? No predsa s knihou. Počúvali sme rozprávky, ktoré nám prečítala pani učiteľka, učili sme sa nové básničky, hrali si divadielka, robili krásne ilustrácie rozprávok a jedna z veľmi zaujímavých aktivít bola návšteva našej školskej knižnice. Tu sme sa oboznámili s rôznymi literárnymi žánrami, detskými spisovateľmi, prezreli sme si veľa zaujímavých kníh a encyklopédií. Pani učiteľka nám zarecitovala báseň „Medový hrnček“ a potom sme sa postupne pridávali aj my, a recitovali sme básničky. Strávili sme tu krásne predpoludnie.
Mgr. Marta Suroviaková