Október 2011

Beseda : „Ako sa starať o svoje zúbky“

Pre všetky deti MŠ a rodičov pani Kratochvílová - dentologistka z Dolného Kubína pripravila besedu „Ako sa starať o svoje zúbky“.
Dnešná doba vyžaduje od rodičov pristupovať zodpovednejšie k prevencii kazivosti zubov už u detí. Jedinou najlacnejšou prevenciou je pravidelné čistenie zubov správnou kefkou(menšia hlavička, dlhšia rúčka), fluoridovou pastou a dobrou výživou.
Dentologistka spoločne s deťmi precvičila správny postup čistenia zubov, aj na makete ukázala ako môžu vyzerať zdravé zuby a zuby, ktoré si nebudeme umývať.
Ďalšou edukačnou aktivitou besedy bolo pozeranie príbehu(DVD) „Ako líštička stratila krásu“. Príbeh poukázal na líšku, ktorá rada maškrtila sladkosti, ale zabúdala si čistiť svoje zuby.

Prejavuj úctu starším

Dňa: 26.10.2011 sme spolu s deťmi MŠ pri príležitosti mesiaca úcty k starším navštívili starkú a prastarkú Hucíkové. Deti im pekne zarecitovali, zaspievali a odovzdali malý darček ako spomienku na dnešný zvláštny deň. Odmenou detí bolo pohrať sa s hračkami ich vnučky a pravnučky Natálky ,tiež sladká odmena a každé dieťa bolo obdarované pekným perom. Deťom sme pripomenuli, že na starkých treba pamätať a venovať im našu pozornosť.