Marec 2011

Marec – mesiac knihy

Máme tu marec - mesiac knihy a deti z triedy Myšiek a Vrabčekov navštívili knižnicu v ZŠ, aby sa oboznámili s veľkým počtom kníh. Deti si pozorne vypočuli známu báseň, ktorú predniesla učiteľka a poučili sme deti ako sa máme správať ku knihám.

Logopéd v MŠ

Našu MŠ navštevuje pravidelne súkromný logopéd, venuje sa deťom ktoré majú poruchu reči.

Návšteva pátrov misionárov v MŠ

Veľkým sviatkom pre MŠ bol deň, keď nás poctili návštevou vzácni hostia – pátri misionári z ďalekých misií.

Prihovorili sa deťom piesňami o veľkej Božej láske k ľuďom „Boh ľúbi koníky, hoc sú len zvieratká a keď ľúbi zvieratká on ľúbi tiež aj mňa“, ktoré mali hlbokú duchovnú myšlienku. Po chvíľkach hudby nastal tichý rozhovor pátrov misionárov s deťmi o tom, že ešte veľa ľudí na svete nemá, čo jesť a preto sa máme učiť od Ježiša podeliť sa s chlebom, s hračkou so svojím kamarátom žijúcim v núdzi.

V závere návštevy sme dostali od pátrov misionárov požehnanie, uistenie a povzbudenie, ktoré je vyjadrené v citáte na medailóniku: „ Ježiš ,počíta s tebou a ja s ním.“

V tomto svete plnom zhonu nám pátri misionári ukázali ako sa máme zastaviť a zamyslieť sa nad svojimi skutkami, nad zmyslom svojho života a tiež pouvažovať o zodpovednejšom prístupe učiteľov, rodičov ku výchove im Bohom zverených detí. Krásne chvíle, ktoré sme dňa 30.03.2011 zažili v MŠ zanechali v detských srdiečkach a u učiteliek hlboký citový zážitok a posilnenie do ďalších dní života.

Kolektív pedagogických zamestnancov MŠ