Február 2022

Fašiangové posedenie pri čaji

Čas karnevalov, plesov, posedení a zábav zaklopal aj na dvere našich tried.

Počas februára si žiaci prvého stupňa urobili fašiangové posedenie pri dobrom bylinkovom čajíku. Najprv sa oboznámili s liečivými rastlinami, ktoré rastú v našom regióne. Pozreli sme si o nich veľmi obohacujúcu prezentáciu. Naučili sme sa kedy a ako zbierať liečivé rastliny. Ale hlavne sme sa dozvedeli o účinkoch liečivých rastlín.

Po prezentácii a pomocou encyklopédie, Naše liečivé byliny, sme sa naučili liečivé bylinky, ktoré sme si priniesli z domu pomenovať.

Potom sme si pripravili chutný bylinkový čaj z lipy, medovky, šalvie a materinej dúšky. Pri chutnom čaji sme si pozreli rozprávku a vychutnali si tento veselý fašiangový čas.

Mgr. Mária Maslíková