November 2021

Mliečne výrobky v školskej jedálni

V našej školskej jedálni dostávame k obedu rôzne mliečne výrobky, ktoré patria medzi dôležitý zdroj výživy človeka.

Jednou z aktivít v rámci projektu „Zelená škola“ je aj podávanie mliečnych výrobkov v školskej jedálni s minimálnym odpadom. Touto aktivitou sa snažíme nielen ušetriť finančné náklady ale aj znížiť množstvo odpadových materiálov.

Preto sme malé balenia ochutených mliečnych nápojov nahradili mliekom vo väčšom balení, ktoré si sami nalievame do sklenených pohárov.

Do tejto aktivity sa zapojili naši škôlkari, ktorým pani učiteľka nalieva mlieko s väčších balení priamo do pohárov počas desiaty.

Na hodinách matematiky potom žiaci II. stupňa vypočítali, že pri nákupe veľkých balení mlieka je o 67% menej odpadu, ako pri nákupe malých balení mliečnych nápojov.

Ing. Jana Pavčová