Marec 2020

Netradičná aktivita s nástenkou

V mesiaci marec 2020 sme na chodbe našej školy pripravili novú nástenku s netradičným obsahom. Nazvali sme ju Fairtrade – zjednodušene povedané - spravodlivý obchod.

Materiály na nástenku nám priniesli žiaci aj učitelia, ktorí si kupovali tovar s týmto označením.

Značka Fairtrade zaručuje, že:

• pri výrobe tovaru nedochádzalo k potláčaniu ľudských práv
  • nedochádzalo k poškodzovaniu a znečisťovaniu prírody
  • pracujúci boli spravodlivo odmeňovaní mzdou, ktorá im zaručuje zlepšenie životných podmienok.

Výrobky, ktoré spĺňajú tieto podmienky sú označené aj farebne logom, ktorého výplň tvoria 3 farby: zelená, modrá a čierna.

K zaujímavostiam pripájame zistenie, že najviac výrobkov Fairtrade sme našli v obchodných reťazcoch Kaufland, Lidl a Tesco.

Všetkým, ktorí sa do tejto aktivity zapojili, ďakujeme.