November 2019

Hovorme o jedle

Tento školský rok sa konal VII. ročník súťažných aktivít Hovorme o jedle. Súťaž bola rozdelená na viaceré aktivity. Naša škola sa zapojila do súťažnej aktivity Chutné maľovanie. Žiaci sa mohli zapojiť výtvarnými prácami k vyhláseným témam súťaže:
1. téma: Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiaky.
2. téma: Zelenina, ovocie, orechy z našich sadov.
3. téma: Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek.
4. téma: Mäso, hydina, ryby, vajcia, strukoviny.
5. téma: Cukry, tuky, soľ.

Do súťaže bola zaslaná 2. téma aj z 1. a 2. stupňa.

Mgr. Zuzana Kubošová

Školské ovocie

Každoročne sa naša škola zapája do programu Školské ovocie. Prostredníctvom neho žiaci pravidelne dostávajú čerstvú dávku vitamínov vo forme ovocia a ovocných džúsov. Zároveň sa dozvedia niečo viac o jabĺčku, hruške, paprike alebo rajčine, ako boli vypestované a aké cenné látky obsahujú. Žiaci už vedia, že ovocie a zelenina zlepšujú našu kondíciu, posilňujúnáš imunitný systém a sú výborným zdrojom prírodnej energie.

Mgr. Ľudmila Balážová