Apríl 2019

Rovesnícke vzdelávanie – Žiarovka a jej objavenie, separácia.

Na hodinách fyziky sme so žiakmi 9. ročníka spracovali projekty na tému: „Žiarovka a jej objavenie, typy žiaroviek, separácia. Zaujímavé a užitočné informácie sme potom odovzdali mladším spolužiakom z 3. ročníka v rámci rovesníckeho vzdelávania na hodine prírodovedy.

Celé vzdelávanie bolo spestrené aj ukážkami konkrétnych žiaroviek a krátkym kvízom, ktorý si deviataci pripravili.

Ing. Jana Pavčová

Výroba kalorimetrov

Aj v tomto školskom roku sme si so siedmakmi na hodinách techniky vyrobili učebné pomôcky - kalorimetre. Sú to tepelne izolované nádoby, ktoré sme použili na hodinách fyziky. Kalorimetre nám slúžili pri pokusoch, ktoré súviseli s témami výmeny tepla. Na ich výrobu sme použili prázdne tetrapakové krabice z mlieka, džúsov a rôznych iných nápojov, ktoré sú vlastne odpadom. Ako izolačnú vrstvu sme využili kúsky polystyrénu alebo zvyšky iných tepelne izolačných materiálov.

Ing. Jana Pavčová