Február 2019

Premeny kartónu

Počas edukačného projektu pod názvom „Fašiangový čas “si deti prehlbovali vedomosti o zvykoch a tradíciách fašiangového obdobia . Najskôr si pozreli na interaktívnej tabuli video „Fašiangy na Orave“ a zistili, že je to obdobie plné zábavy, hier, masiek a radosti. Potom pokračovali v centre tvorivosti, kde triedili odpadový papier podľa hrúbky. Medzi papiermi našli aj kartové makety šašov, balónov a rukami zistili, že papier je pevný a vhodný na karnevalovú výzdobu. Začali temperovými farbami maľovať kartónových šašov, a po vyschnutí makety urobili šašovi papierové šaty. Potom nimi vyzdobili priestory triedy i chodby na piatkový detský karneval a po dobre vykonanej práci si zaspievali pieseň „Fašiangy, Turíce...“

Bc. Marta Strapcová