December 2018

Hračky z kartónu

V škôlke recyklujú. A to nielen triedením odpadu, ale aj tak, že si z odpadového materiálu hračky robia.

Mgr. Katarína Orelová

Využitie odpadového materiálu

Každoročne organizujeme na našej škole vianočnú burzu výrobkov, ktoré vyrobili žiaci na vyučovacích hodinách Techniky, Výtvarnej výchovy, Regionálnej výchovy. Tento rok tiež nebol výnimkou. Pri výrobe výrobkov na burzu sme sa snažili využiť aj odpadové materiály. Vyrobili sme vianočné svietniky zo starých zaváraninových pohárov a plastových fliaš, vianočné ozdoby z kovových vrchnákov z fliaš. Pri výrobe vianočných ozdôb na vianočný stromček sme využili zvyšky látok, priadzí kartónu.

Ing. Jana Pavčová

Vianočné ozdoby

Adventný čas je obdobím vhodným na prípravu materiálu na vianočné ozdoby. Aj v našej MŠ sme využili kúsky látky na ozdobenie papierových gúľ, zvyšky kôry z pomaranča sme vysušili a vyzdobili ikebany na sviatočné stoly. Rozstrihané rolky z toaletného papiera zlepené do tvaru hviezdy zdobia steny MŠ.

Bc. Marta Strapcová

Zber papiera má význam

V priebehu mesiaca december sme sa so žiakmi 5. ročníka rozhodli vyriešiť zadanie zaujímavej úlohy. Koľko stromov ušetríme zberom papiera v našej škole?

Na hodine informatiky žiaci vyhľadali informácie o tom, koľko papiera sa vyrobí z jedného stromu. Zistili, že z jedného veľkého stromu sa vyrobí 125 kg papiera.

V našej škole sa za rok 2018 vyzbieralo 3020 kg papiera. Žiaci sa na hodine matematiky pustili do riešenia jednoduchej slovnej úlohy. Koľko stromov sme zachránili, keďže sme vyzbierali 3020 kg papiera? Žiaci vypočítali, že naša škola počas roku 2018 dokázala zachrániť 24 stromov.

Mgr. Zuzana Iskierková