September 2017

Tvorenie z odpadového materiálu

V druhom týždni školského roka 2017/2018 si žiaci štvrtého ročníka na hodine výtvarnej výchovy vytvárali svoj vlastný úložný priestor. Každý dostal kartónovú škatuľu, ktorú si vyzdobili rôznym odpadovým materiálom. Používali rôzne stuhy, gombíky, kusy látok či zvyšky baliaceho papiera.

Mgr. Lucia Klimeková

Chráňme si prírodu

V prírodovedno-environmentálnej oblasti výchovy deti svoju znalosť o ochrane prírody výtvarne znázornili na veľké výkresy. Pracovali v skupinách s veľkou chuťou. Na záver svoje práce odprezentovali.

Mária Gáliková

Deň mlieka

Každoročne si naša škola pripomína tento deň – 27.9. Tento rok sme si pre našich žiakov pripravili súťaž: „ O najchutnejšiu nátierku“. Hranice sa medziam nekládli. Žiaci si sami so svojimi triednymi učiteľkami vymysleli druh nátierky a rozdelili si, kto donesie aké ingrediencie. Na druhý deň mali na prípravu jednu vyučovaciu hodinu, aby túto nátierku pripravili a vyzdobili. Z piatich nátierok (šunkovo-syrová, vajíčková, jablková, bryndzová, cesnaková) potom odborná porota vybrala tú najlepšiu. Hodnotila sa nielen samotná nátierka, ale aj estetická stránka. Porota udelila miesta nasledovne: 1. miesto: 5.A – šunkovo-syrová 2. miesto: 5.B - vajíčková 3. miesto: 8. ročník - bryndzová

PaedDr. Elena Vrábľová

Starostlivosť o rastliny

Počas mesiaca september sa naši štvrtáci učili starať sa o rastliny – o črepníkové, ale aj o rezané kvety vo váze. Založili sme si kútik s črepníkovými rastlinami, na ktorých si žiaci overujú nadobudnuté poznatky o starostlivosti o črepníkové rastliny. Pri rezaných kvetoch zistili aj pomocou pokusu, že dlhšie čerstvé vydržia tie kvety, ktoré majú šikmo zrezanú stonku a vo vode nemajú namočené listy

Lucia Klimeková

Jesenná túra na zrúcaninu kostola

Jesennú turistickú sezónu sme začali túrou na zrúcaninu kostola svätých Kozmu a Damiána v Sedliackej Dubovej. Cestou sme poznávali listy stromov, precvičili sme si chôdzu po nerovnom teréne a tiež dôstojné správanie pri zrúcanine kostola. Pozreli sme si aj zvyšky starého cintorína a pokochali sme sa výhľadom do okolia. Samozrejme, ako správni ochranári, dbali sme aj na čistotu prostredia a všetky odpadky sme odniesli späť so sebou.

Mgr. A. Potocká

Upratovali sme okolie

Už každoročne organizujeme podľa rozpisu tried upratovanie okolia školy, aby sme udržiavali svoje prostredie čisté. Žiaci spolu so svojimi triednymi učiteľmi zbierali odpadky na ihrisku pre MŠ, v záhradách za školou, v okolí eko učebne, cesty do školy. Aj takýmito činnosťami sa snažíme v žiakoch vypestovať vnímavý vzťah k prírode, ale aj estetickému prostrediu našej školy.

Zuzana Kubošová