Máj 2017

Zber odpadkov v okolí školy

Príchod jari je na našej škole tradične spojený s jarným upratovaním a úpravou okolia školy. Žiaci spolu so svojimi triednymi učiteľkami zbierali odpadky v okolí školy podľa vopred pripraveného harmonogramu. Ukázali tak, že čistota životného prostredia im nie je ľahostajná.

Ing. Anna Oršuliaková

Menovky k stromčekom

Aj tento rok sme so šiestakmi vytvorili menovky k stromčekom. Starší žiaci – ôsmaci ich pripevnili na drevené tabuľky a kolíky. Nakoniec ich deviataci spoločne s pánom školníkom umiestnili k jednotlivým zasadeným stromčekom.

Ing. Jana Pavčová

Starostlivosť o skalku

Každoročne sa žiaci vyšších ročníkov v rámci Zelenej školy starajú o skalku. V skalke pravidelne odstraňujú burinu, kým je ešte malá a nemá hlboké korene. Bujne rastúcim rastlinám po odkvitnutí skracujú výhonky, aby sme ich zmladili a zároveň pribrzdili v raste. Zároveň dopĺňame mulčovaciu kôru.

PaedDr. Elena Vrábľová

Májová turistika

Májové dni neprajú turistike, no jedno popoludnie si dážď dal prestávku, a tak sme sa mohli spoločne vybrať na túru do blízkeho okolia. Zima sa dlho nevedela rozlúčiť so svojou vládou, sila jari sa nemohla naplno prejaviť. Teraz môžeme pozorovať v prírode všetko zameškané, a tak vidíme naraz kvitnúci podbeľ, prvosienky, pľúcnik, púpavu, záružlie. Dosýta sme sa vyšantili na lúke, zahrali zopár hier, vyrobili púpavový veniec, no a hlavne pobytom na čerstvom vzduchu urobili zas niečo dobré pre svoje zdravie.

Mgr. A. Potocká

Dosádzanie stromčekov

Pretože v mesiaci apríl nám počasie veľmi neprialo, vysádzanie stromčekov sme museli presunúť aj do mesiaca máj. Šiestaci spolu so siedmakmi dosadili posledné sadenice smrekov a jedličiek do svahu za telocvičňou.

Ing. Jana Pavčová

Túra k Roháčskemu vodopádu

Májová turistická trasa nás priviedla do Západných Tatier- Roháčov. Po trase sme na tabuli zistili nové fakty o dĺžke rozkladu rôznych vecí v prírode, obdivovali sme štíty kopcov so zvyškami snehu. Roháčsky vodopád sa nám ukázal v plnej kráse asi po hodine výstupu turistickým chodníkom. Trasa, ktorá vedie od vodopádu vyššie - k roháčskym plesám, bola uzavretá z dôvodu ochrany tatranskej prírody. V blízkosti vodopádu v dutine stromu sa nám podarilo nájsť „kešku“- papier s odkazmi a podpismi ľudí, ktorí toto miesto navštívili. Samozrejme, že sme tiež zdokumentovali svoju návštevu a pridali malú drobnosť. Cestu späť sme si spestrili májovou guľovačkou. V penzióne sme si dopriali malé občerstvenie a zabavenie na detskom ihrisku. Všetko sme stihli v príjemnom počasí, po našom odchode Roháče zahalili dažďové mraky.

Mgr. A. Potocká