Január 2017

Zimná turistická vychádzka

Členovia turistického krúžku si tento rok vyskúšali aj túru v zimných podmienkach.

7. ročník Zimného prechodu Dlhánskym chotárom bol na to vhodnou príležitosťou. Trasa dlhá štrnásť kilometrov preverila fyzické schopnosti mladých turistov. Cestu sme si spestrovali pozorovaním nádhernej zimnej scenérie a rozprávaním zážitkov. Ligotavý sneh, nespočetné množstvo zvieracích stôp v snehu a priateľská atmosféra nás sprevádzali počas celej akcie. Počas prestávky sme sa osviežili šiškami a čajom, nechýbali snehoví anjeli a hry v snehu. Po absolvovaní celej túry sme si posedeli pri chutnej kapustnici.

Mgr. A. Potocká

ZELENÁ ŠKOLA

Aktivity v medzinárodnom eko- programe pre materské, základné a stredné školy sa uskutočňujú aj v školskom roku 2016/17. Pokračujeme 4. krokom zo siedmych, ktorým je MONITORING a HODNOTENIE. Je to priebežné sledovanie a hodnotenie aktivít z akčného plánu. Za poznávaním krás prírody naše kroky viedli na Veľké Borové a do Jánošíkových dier. Uskutočnili sme jesenné upratovanie okolia školy, prebieha dokrmovanie vtáctva v kŕmidlách, rozširuje sa zeleň v interiéri. Priebežne sa nám darí plniť stanovené úlohy, výsledkom čoho je získanie diplomu pre našu školu.

Mgr. A. Potocká

Bude zima, bude mráz, kam sa vtáčku, kam schováš?

Aj túto otázku z detskej pesničky si položili žiaci I. stupňa, keď po Vianociach videli bohatú snehovú nádielku. Spoločne s pani učiteľkami chodili pravidelne prikrmovať vtáčiky semenami aj lojom. Na vtáčiky myslel aj pán školník, ktorý vyrobil mnoho drevených búdok a povešal ich v okolí našej školy. Žiaci cestou zo školy s radosťou pozorovali poletujúcich „hladošov“, ako si pochutnávajú na nových dobrotách.

Balážová Ľ.