December 2015

Prezentačný priestor vo vestibule školy

Zhotovenie skrinky Vaše nápady

Staráme sa o vtáčiky v zime

Počas chladných dní zimného obdobia častokrát zabúdame na malé lietajúce tvory, ktoré počas roka obveseľujú krajinu svojím spevom. Naši najmenší však na vtáčiky mysleli aj v tomto ročnom období a spolu s pani učiteľkami pre nich pripravili kŕmidlá, do ktorých nasypali zrno a iné semienka. Potravu im starostlivo dopĺňali a pozorovali, ako sa z nej vtáčiky tešia. Pripomínali si tiež, že v prírode ich nevyrušujeme hlasným krikom, ale ich len ticho pozorujeme. Popritom sa o vtáčikoch tiež veľa dozvedeli, tvorili pojmovú mapu a rôzne výtvory, na ktorých zobrazili malých spevákov.

Mgr. Katarína Červeňová