Február 2015

Karneval v materskej škole

„Fašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožúška zima mu bude.“

Na známosť sa všetkým dáva, mimoriadne vážna správa, že každý rok v tomto čase, karneval tu máme zase. Keďže k ľudovým tradíciám po Vianociach patrí Fašiang, preto sme sa i my, v našej MŠ rozhodli toto veselé obdobie ukončiť tradičným fašiangovým karnevalom. Deti sa na chvíľu prezliekli do prekrásnych masiek, aby prežili jedno februárové dopoludnie. Všetky sa premenili na princezné, víly, motýliky, lienky, princov, spidermanov, batmanov, pirátov, šerifov a rôzne iné rozprávkové bytosti. Aj pani učiteľky sa zmenili na Čiernu pani a Zlú vílu. Karnevalová zábava bola spestrená rôznymi súťažami. V krátkych prestávkach boli všetci pozvaní na občerstvenie, pri ktorom nechýbalo ani sladké pohostenie. Už teraz sa tešíme na ďalší karneval.

Terézia Meľová