Október 2014

Plody jesene

Jeseň je ročným obdobím, ktoré ľuďom dáva rozmanité plody na poliach a v záhradách. Na stromoch dozrelo ovocie a v zemi vyrástla zelenina. Vtedy aj v našej materskej škole počuť slová piesne „Oberaj ovocie, oberaj“. Deti naplnili za pomoci rodičov košíčky ovocím a zeleninou, ktoré boli umiestnené v chodbe. Skutočnú vôňu ovocia a zeleniny, jeho tvar, farbu atď. zisťovali počas celého týždňa „Zdravej výživy“. Deti prostredníctvom rozprávkových „Ovocníčkov“ sa dozvedeli o vitamínoch a liečivých látkach, ktoré majú blahodarný vplyv na naše zdravie.
Bc. Marta Strapcová

Mesiac vďaky a úcty seniorom

Október je mesiacom, kedy slnečné dni vystrieda chladnejšie počasie a do našich príbytkov pomaly prichádza jeseň. Ohromuje nás i naše okolie svojimi pestrými farbami. Takýmto krásnym umeleckým dielom je aj človek v jeseni života. Tvaroval a formoval ho sám majster život svojimi skúškami. Prejav vďaky a úcty u detí k našim seniorom sme upevňovali na návšteve v rodine starých rodičov Damiánka Kurčinku u Jána a Janky Kurčinkovej. Deti starkých potešili spevom obľúbených piesní „O jabĺčku “ atdˇ. Potom deti čakala sladká odmena a rozprávanie starkého o živote a práci traktoristu na Družstve v Dlhej nad Oravou a starkej o práci kuchárky v školskej jedálni. Nakoniec Damiánko pozval deti do svojej izby a spolu sa tam zahrali s jeho hračkami.
Bc. Marta Strapcová