December 2016

Návšteva v ZŠ Petra Škrabáka

Dňa 14. 12. 2016 sme prijali pozvanie od Základnej školy Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne na stretnutie ich Kolégia.

A tak sme sa boli inšpirovať. Stretnutie bolo poobede v školskej knižnici. Ich témou je energia. Žiaci sa do diskusie zapájali, mali vypracované úlohy, ktoré im boli zadané na predchádzajúcich stretnutiach. Dozvedeli sme sa tam plno nových vecí, videli sme prácu inej školy v programe Zelená škola a tak sme domov odchádzali obohatení o nové myšlienky a námety, ktoré môžeme využiť pri našej práci.

Anna Freierová

Sadenie izbových rastlín

Izbové rastliny skrášľujú okolie a vnášajú do priestorov krásu a lásku. Pohľad na ich zeleň upokojuje náš zrak, starostlivosť o ne nám prináša dobrý pocit, ktorý je korunovaný úspechom a radosťou z každého pribudnutého lístka, či vykvitnutia kvetu.

Dňa 16. decembra 2016 žiaci 5. a 7. ročníka sadili výhonky izbových rastlín. Z domu si priniesli kvetináče, výhonky rastlín a substrát. Keď bolo všetko pripravené, deti boli oboznámené s postupom práce a začali sadiť. Nakoniec všetky kvety popolievali, rozmiestnili ich po oknách v triede a upratali. S výsledkom práce boli spokojní. Žiaci sa budú o vysadené kvety starať a pravidelne ich polievať

Ing. Anna Oršuliaková