November 2016

Herbár lesných drevín

Jeseň je najfarebnejším obdobím roka a napriek tomu, že slnečných lúčov je pomenej, vďaka stromom sa máme stále na čo tešiť.

Na hodinách biológie sme sa so žiakmi 5. ročníka učili o lesných drevinách a tak sme sa rozhodli, že si urobíme herbár týchto rastlín.

Práca na hodine sa žiakom páčila, rozšírili si vedomosti o ďalšie poznatky a naučili sa rozpoznávať dreviny pomocou listov a ihlíc.

Anna Freierová

Úprava okolia školy

Čistota prostredia, v ktorom žijeme , je veľmi dôležitá. Aj naši žiaci sa v rámci aktivít k projektu Zelená škola zapájajú do úpravy okolia školy. Aj keď je naša škola obklopená množstvom zelene, stane sa, že sa niekde objavia odpadky. Preto sa v jarnom a jesennom období pri čistení okolia školy striedajú jednotlivé triedy.

Glejteková

Čo nám dala príroda

V stredu 30. novembra sa žiaci 6. ročníka a žiaci krúžku Mladý prírodovedec rozhodli navštíviť Florinov dom v Dolnom Kubíne. Tam sa konala výstava s názvom Čo nám dala príroda. Dozvedeli sme sa tam veľa nových a zaujímavých informácií. Zaujali nás hlavne jedovaté rastliny, ktoré rastú na území Oravy, chránené rastliny, možnosti využitia liečivých rastlín a informácie o rastlinách, ktoré nám slúžia ako koreniny.

Po tejto peknej výstave sme si ešte zašli na pizzu.

Naši žiaci odchádzali z výletu najedení a hlavne plní zážitkov.

Anna Freierová

Vtáčie búdky a kŕmidlá

V mesiaci november sme spolu s ôsmakmi na hodinách techniky vyrobili vtáčie búdky a kŕmidlá, ktoré sme potom spoločne zavesili na stromy v okolí našej školy. Kŕmidlá aj búdky budú slúžiť na prikrmovanie vtáčikov počas zimy.

Ing. Jana Pavčová